Trápení.cz

Trápení.cz

Stránky vzájemné podpory a pomoci

Nejste přihlášeni

#1 02.03.2018 17:26:51

PepanZ
Člen
Registrován: 02.03.2018
Příspěvky: 2

Zajímavé duchovné praktiky

Od starověku je mnoho různých praktik a přímé poznání "duchovna"a vylepšení života. Jeden velmi zajímavý postup je duchovní alchymie.   Viz například Tajemství zlatého květu, čísnká taosistická duchovní praxe. Kniha vyšla v překladu Richarda Willhelma a je volně na netu v pdf. Stačí zagůglit.

Počíná prací s čakrami. Pouze jsou zde jiné = neindické názvy. Čakra Adžná se v kniza nazývá "nebeské srdce" a čakra Anahata "srdce z masa". Na rozdíl od běžných jogových postupů které doporučují procházení všech čaker se zde jedná o koncentraci mysli pouze na jednu čakru, dokud se neotevře a neprobudí se síly v ní ukryté. Tři měsíce koncentrace na čakru Adžná = "nebeské srdce" pro její uklidnění a následně roky meditace na čakru Anahata = "srdce z masa" do jejího otevření a projevu jejích sil. Koncentraci na Anahata čakru provádějí cvičící i v běžném životě při běžné denní činnosti, tedy nikoliv pouze při sedění v meditaci. Podle mého názoru je možné to provádět i každý večer před usnutím, pak se tím podvědomí zabývá i během spánku a urychluje dosažení výsledku.
Běžné jogové metody práce s čakrami v Indii jsou prováděné pro pročištění čaker a probuzení hadí síly (kundalini) za účelem ukončení koloběhu životů a rozplynutí jogina v paramatmanu (obdoba buddhistického pojetí nirvány). Otevření čakry má za cíl obržení sil siddhi a lepšího života. Ostatní viz příslušná knížka.

Nepřipojen

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK